A neves vatikáni tárlaton idén is képviselteti magát Magyarország három magyar kézműves alkotással, amelyet január 6-ig lehet megtekinteni a Szent Péter téri kolonnádnál berendezett „100 Betlehem a Vatikánban” c. kiállításon.

Daru Péterné bodajki hímes tojás készítő népi iparművész, aki már több alkalommal is részt vehetett a nemzetközi tárlaton, idén egy strucctojásra festett betlehemi jelenetet ábrázoló alkotással szerepel. A natúr strucctojáson látható jelenet maratott, karcolt és festett tojásfestő technikával készült.

Daru Péterné: Megszületett a Megváltó

Tamaskovics Gáborné nyíregyházi amatőr csuhéfonó szintén több soron szerepelt már a vatikáni kiállításon, ez alkalommal „Karácsonynak éjszakáján…” című alkotásával vesz részt, amely egy karácsonyfa formát idéző 4 szintes kompozíció a betlehemi szereplőkkel. Az első (alsó) szinten egy szamár, két bárány, egy tehén és egy teve látható, míg a második szinten 3 pásztor van jelen a hírvivő angyallal. A harmadik szinten láthatóak a Három királyok, míg a negyedik szinten Mária és József. A karácsonyfa csúcsán a csillagban jelenik a kis Jézus alakja.

Tamaskovics Gáborné: Karácsonynak éjszakáján

Tremmel Hudik Katalin budapesti festőművész, festőrestaurátor és képzőművész tanár „Magyar Betlehem” című giclée nyomata a harmadik magyar alkotás. Ennek eredeti változatát, a vászonra festett olajfestményt, maga a művész nyújtotta át a Szentatyának 2024. március 20-án a szerdai általános audiencia során. A festmény a Szent Családot ábrázolja, ahogy Szent József két karjával átöleli Máriát és a kis Jézust, mintegy ringató bölcsőt tartva a számukra. Az alkotó növényi motívumokkal átszőtt térben jelenítette meg a szereplőket a magyar népművészet stilizált motívumaival. Az alkotó festményei tisztelegnek a magyar népi örökség előtt.

Tremmel Hudik Katalin: Magyar Betlehem

Gratulálunk „A Magyar Kézművességért Alapítvány” alkotóinak a vatikáni tárlaton való szereplésért, amellyel hazánkat képviselik a világ minden részéről érkező betlehemek között.